RETAIL FASHION REPRESENTANT AGENCY

Dirk Bikkembergs to marka łącząca zmysłowość świata mody i mocy sportu. Została założona w 1986 r. przez belgijskiego projektanta Dirka Bikkembergsa, który czerpał inspirację do swoich projektów ze stylu urban i świata footballu, co widać w kolekcjach marki do dnia dzisiejszego.

Dzięki temu niekonwencjonalnemu połączeniu projekty Dirk Bikkembergs to hybryda strojów typowo sportowych i kolekcji haute couture. Na początku swojej działalności marka tworzyła linie dla mężczyzn, dopiero rok 1993 zapoczątkował rozwinięcie kolekcji o linię dla kobiet. To wszystko dzięki spektakularnym sukcesom, które przełożyły się również na otwieranie kolejnych show roomów na całym świecie. W roku 2006 zostały wyprodukowane najsłynniejsze buty marki – z kolcami. Warto wspomnieć, że powiązanie ze światem sportu zaowocowało dwuletnim kontraktem z klubem sportowym Inter Mediolan. Belgijski projektant Dirk Bikkembergs znany jest ze swojego zdecydowanego i śmiałego stylu. Projektant swobodnie miesza kolory – czasami zestawia je harmonijnie, a czasami kontrastowo. Nie mniej ważny przy kolorze jest model obuwia, który zawsze emanuje energią, ruchem i akcją. Twórcze wizje Dirka Bikkembergsa to połączenie luksusu i praktyczności. Dzięki wyjątkowej stylistyce buty tej marki idealnie sprawdzają się do casualowych kolekcji. Projektant przez lata tworzył styl, który emanuje pewną swobodą i luzem, ale też dbałością o każdy detal.

Kolekcja obuwia Bikkembergs Jesień/Zima 2016 na nowo definiuje styl casual. Belgijski dom mody podchodzi do sportowego obuwia w nowatorski sposób. Kolekcję charakteryzuje zdecydowany i śmiały styl, mocy kolor, odważne fasony, ale też pewna swoboda i zabawa modą, bowiem projekty marki czasem bywają bardzo harmonijne, czasem wręcz przeciwnie, niezwykle kontrastowe. Sneakersy Bikkembergs są odpowiedzią na potrzeby tych kobiet i mężczyzn, którzy chcą wyglądać modnie i oryginalnie, nie rezygnując z jakości, wygody i luzu.

www.bikkembergs.com